Naše akce

<<4 / 2019>>
MoTuWeThFrSaSu
1 2 3

Konverzace nad šálkem lahodné kávy s rodilým mluvčím v komunitní kavárně. V dubnu 2x!

4 5 6

I letos jsme se zapojili do dobrovolnické úklidová akce, která probíhala na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Kdo se přidá?

7
8 9

Výstava fotografií z příměstských táborů U tetičky na dědině 2018 v Parku Rochus

Chceš zkusit tisk na 3D tiskárně, ale nevíš, jak připravit model? My ti poradíme!

10 11 12 13 14

pořádá Dům dětí a mládeže Šikula

15 16

Cestopisná beseda

17 18 19 20 21
22 23 24 25

Konverzace nad šálkem lahodné kávy s rodilým mluvčím v komunitní kavárně. V dubnu 2x!

26 27 28
29

Nauč se programovat podle jednoduchých barevných ozokódů!

30      
Zobrazit kalendář

Akce ze Slovácka

Další akce

Anketa

Jsme součástí sítě Informačních

center pro mládež ČR!

Facebook

Doporučujeme

Hradišťská hledačka

Každý den, v každé roční období, za každého počasí, od 8.00 do 18.00 hod. Příjemná procházka spojená se zábavným poznáváním historie královského města Uherské Hradiště se zlatým pokladem na konci. Vytiskněte si nebo vyzvedněte v Íčku.

Partneři

Napište nám

9 + 1

Solidarita 20. 12. Mezinárodní den LIDSKÉ SOLIDARITY

Solidarita znamená obvykle dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny. Člověk je solidární s nějakou skupinou, pokud ji podporuje a její úspěchy i neúspěchy pociťuje jako vlastní.

Více - ZDE

Na 20. prosince připadá jeden z nejmladších mezinárodních dní vyhlášený OSN, tedy Mezinárodní den lidské solidarity. Solidarita je sjednocujícím prvkem Miléniových cílů OSN a je současně považována za jednu ze základních hodnot společnosti v 21. století. Na Mezinárodní den lidské solidarity dochází k mnoha akcím nabádajícím lidi všech národů, náboženství, kultur a tradic, aby tak společně pracovali na uskutečnění Miléniových cílů a následně tak zanechali mír, prosperitu a udržitelný rozvoj jako dědictví pro příští generace, které přijdou po nás.

Solidarita, práce pro dobrý pocit
S lidskou solidaritou úzce souvisí také dobrovolnictví. V roce 1985 prohlásila OSN 5. prosinec Mezinárodním dnem dobrovolníků a bez pomoci dobrovolníků po celém světě by se celá řada projektů a pomoci nemohla uskutečnit. Dopad dobrovolnické pomoci je velmi často zcela nevyčíslitelný. Práce dobrovolníků je neustálá a nejvíce je vidět při humanitárních a přírodních katastrofách. Samotné dobrovolnictví má opravdu dlouhodobou tradici a stává se součástí vyspělých společností. V současné době se zapojují do dobrovolnictví i firmy.

Lidská práva pro všechny
Tři roky po druhé světové válce přijalo 10. prosince Valné shromáždění OSN Všeobecnou deklaraci lidských práv definující základní občanská, politická, kulturní, ekonomická a sociální lidská práva pro všechny národy světa. Bez lidské solidarity a dobrovolnictví by neziskový sektor fungoval velmi těžko. I proto každoročně skrze Mezinárodní den lidské solidarity děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům, kteří pomáhají plnit přání dětí, hendikepovaných, chudých či potřebných, kteří neměly štěstí. Mnohé děti vyrůstají v ústavní péči nebo s handicapem, je třeba také zlepšovat stáří seniorů, pomáhat přo katastrofách a uskutečňovat dlouhodobě udržitelné projekty.

 

SOLIDARITA

Význam: 

• soudržnost, pospolitost

• vzájemná podpora, svornost

 

20.12 MDS1.jpg, 505x356, 84.79 KB

 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Solidarita

https://www.individualita.com,

 

Zpracovala: Ing. Ivana Malůšová 12/2018

 

© 2015 - Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště • Realizace web studio dat