Naše akce

<<4 / 2019>>
MoTuWeThFrSaSu
1 2 3

Konverzace nad šálkem lahodné kávy s rodilým mluvčím v komunitní kavárně. V dubnu 2x!

4 5 6

I letos jsme se zapojili do dobrovolnické úklidová akce, která probíhala na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Kdo se přidá?

7
8 9

Chceš zkusit tisk na 3D tiskárně, ale nevíš, jak připravit model? My ti poradíme!

Výstava fotografií z příměstských táborů U tetičky na dědině 2018 v Parku Rochus

10 11 12 13 14

pořádá Dům dětí a mládeže Šikula

15 16

Cestopisná beseda

17 18 19 20 21
22 23 24 25

Konverzace nad šálkem lahodné kávy s rodilým mluvčím v komunitní kavárně. V dubnu 2x!

26 27 28
29

Nauč se programovat podle jednoduchých barevných ozokódů!

30      
Zobrazit kalendář

Akce ze Slovácka

Další akce

Anketa

Jsme součástí sítě Informačních

center pro mládež ČR!

Upozornění

V rámci akcí, pořádaných Informačním centrem pro mládež, jsou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce na webových stránkách ICM a na účtech sociálních sítí ICM a v tiskovinách.

Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Mohlo by tě zajímat

Facebook

Hradišťská hledačka

Každý den, v každé roční období, za každého počasí, od 8.00 do 18.00 hod. Příjemná procházka spojená se zábavným poznáváním historie královského města Uherské Hradiště se zlatým pokladem na konci. Vytiskněte si nebo vyzvedněte v Íčku.

Partneři

Napište nám

8 + 4

Leden 2019

Talenti z lednového Íčka Jan Lupač a Honza Machů

 V listopadu jsme navštívili Dětskou vědeckou konferenci na Academic School, která se zde koná již sedmým rokem. Pokud chcete vidět vysokou koncentraci mladých talentů na jednom místě, tak právě tam byste měli příště zamířit! To, že Slovácko má spoustu mladých talentů už víme, a tak jsme se rozhodli odchytit i někoho „přespolního“.

Do našich spárů se tak dostali žáci deváté třídy ZŠ Komenského ze Zlína, kteří se Dětské vědecké konference účastnili poprvé. Ti zde reprezentovali svou školu s připravenými projekty z tématického okruhu: „Společenské vědy, humanitní vědy a umění“.
Zástupci Základní školy Zlín, přijeli do Uherského Hradiště hned se dvěma prezentacemi.
1. Severní dráha císaře Ferdinanda
2. Válečné pomníky kolem nás

Projekt „Severní dráha císaře Ferdinanda“ prezentoval Jan Lupač. A jak tato prezentace vznikla? Původně se jednalo o referát do hodiny českého jazyka, který u paní učitelky sklidil úspěch. A jak by taky ne? Vždyť železnice a historie jsou Jendovým koníčkem. Z prezentace jste se tak mohli dozvědět o historii společnosti a železnice, výstavbě trati, která vedla z Vídně do Krakova, o stavbyvedoucích, kteří se na budování trati podíleli a mnoho dalšího.

Druhý projekt, na kterém se podílela skupina žáků ze ZŠ Zlín, byl o válečných pomnících kolem nás. O tomto projektu s námi promluvil Honza Machů, který mluvil o pomníku amerického bombardéru B 17 G, který za II. Světové války nouzově přistál na louce u Napajedel. Jak se žáci na projekt chystali? Vyhledali si informace, místa navštívili a bavili se o tom v hodinách českého jazyka a dějepisu. A co na tomto tématu nejvíce zaujalo Honzu? To, že se bombardéru říkalo „Létající pevnost“ a fakt, že dva z letců desetičlenné posádky amerického bombardéru v lesích popravilo gestapo a ostatní odvezli do zajateckých táborů.

IMG_20181120_103654_HHT (450x500).jpg, 450x500, 109.94 KB
Document-page-014.jpg, 427x600, 47.93 KB

 Zpracovala: Lenka Kodrlová 1/2019

© 2015 - Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště • Realizace web studio dat