Naše akce

<<6 / 2019>>
PoÚtStČtSoNe
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13

Červnová konverzace s rodilým mluvčím v kavárně Cafe 21.

14 15 16
17 18

Cestopisná beseda z cyklu Cesty, kterou každé 3. úterý v měsíci pořádá Informační centrum pro mládež.

19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Zobrazit kalendář

Akce ze Slovácka

Další akce

Anketa

Jsme součástí sítě Informačních

center pro mládež ČR!

Upozornění

V rámci akcí, pořádaných Informačním centrem pro mládež, jsou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce na webových stránkách ICM a na účtech sociálních sítí ICM a v tiskovinách.

Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Mohlo by tě zajímat

Facebook

Hradišťská hledačka

Každý den, v každé roční období. Příjemná procházka spojená se zábavným poznáváním historie královského města Uherské Hradiště se zlatým pokladem na konci. Vytiskněte si nebo vyzvedněte v Íčku.

Partneři

Napište nám

7 + 4

Jsem SAFE na netu

Projekt Informačního centra pro mládež a DDM Šikuly za finančního přispění Zlínského kraje si klade za cíl zjistit chování žáků 5. až 9. tříd na Uherskohradišťsku a přispět ke zvýšení informovanosti o nástrahách online světa.

Účelem projektu "Jsem SAFE na netu" je ukázat žákům mnohá rizika spojená s užíváním internetu a také způsoby, jak se jim účinně bránit. Chceme žáky naučit správné návyky internetové bezpečnosti.

Otevřený klub pro mládež v prostorách Informačního centra pro mládež v Uherském Hradišti poskytuje návštěvníkům z řad žáků prvního a druhého stupně základních škol nebo víceletých gymnázií internet na počítačích zdarma. Klub funguje v odpoledních hodinách, kdy přicházejí děti strávit čas před odjezdem domů, mezi kroužky nebo zde čekají na kamarády. Síť v Otevřeném klubu sice obsahuje blokované odkazy, ale není kontrolována aktivita dětí na internetu. Proto bude provedena vstupní analýza jejich chování na síti; chceme vědět nejen to, jak se na internetu chovají, co sdílí, jakých sociálních sítí a chatů využívají, ale také jim předat zásady bezpečného chování na internetu, v rámci sociálních sítí, chatu a dalších komunikačních sítí. Cílem projektu je, aby si uvědomily rizika virtuální komunikace a uměly se bránit případnému virtuálnímu i reálnému nátlaku. 

Rizika bytí online jsou všeobecně známá, ale chceme adresovat, jak se s nimi prakticky vypořádat – jednoduchá a srozumitelná pravidla (jak komunikovat, neodpovídat, změnit heslo, komu se můžou svěřit). Výstupem projektu bude analýza současné úrovně dětí v Uherském Hradišti v chování na internetu, metodika prevence kyberšikany vytvořená společně s metodiky prevence uherskohradišťských škol, kterou budou dále používat v jejich práci s mládeží.

Výstupem bude také přehled základních informací a kontaktů na pomáhající pracoviště a přehled technických nástrojů internetové bezpečnosti ve formě brožurky pro každého návštěvníka Otevřeného klubu, kterou si mohou vzít i domů a využívat společně s rodiči.

Konkrétně se budeme věnovat tématům sdílení osobních údajů, fotografií a videí na internetu, ať už ve formě vyplňování různých profilů na sociálních sítích, registracích v online hrách nebo obchodech, ověřování fake news a hoaxů a využívání důvěryhodných zdrojů informací.

Bude také vytvořena hra "SAFE v reálu aj virtuálu", kterou budeme distribuovat do zapojených ZŠ na Uherskohradišťsku.

 

Dotazník k výzkumu kyberšikany najdeš ZDE.

Děkujeme za vyplnění!

 

 

 

brožura (2).jpg, 450x600, 45.71 KB
Hra "SAFE v reálu aj virtuálu", 500x375, 93.52 KBHra "SAFE v reálu aj virtuálu"

 

 

Zpracovala: Jaroslava Krmela Vacková

5/2019

© 2015 - Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště • Realizace web studio dat