Naše akce

<<7 / 2020>>
MoTuWeThFrSaSu
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Zobrazit kalendář

Akce ze Slovácka

Další akce

Anketa

Jsme součástí sítě Informačních

center pro mládež ČR!

Upozornění

V rámci akcí, pořádaných Informačním centrem pro mládež, jsou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce na webových stránkách ICM a na účtech sociálních sítí ICM a v tiskovinách.

Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Mohlo by tě zajímat

Facebook

Hradišťská hledačka

Každý den, v každé roční období, za každého počasí, od 8.00 do 18.00 hod. Příjemná procházka spojená se zábavným poznáváním historie královského města Uherské Hradiště se zlatým pokladem na konci. Vytiskněte si nebo vyzvedněte v Íčku.

Partneři

Napište nám

9 + 9

Festival bezpečného internetu letos i v Uherském Hradišti

Neusnuli jsme na vavřínech a na podzim chystáme 2 zajímavé akce ve spolupráci s NÚKIB!

Konference Rodičem v době webové

22. října 2020 od 18 do 20h v kině Hvězda, Uherské Hradiště

Anotace:

Svět dětí a teenagerů je zaplaven digitálními technologiemi, které jim přináší nové široké možnosti: učit se, bavit se a komunikovat s celým světem. S možnostmi, které internet a nové technologie přinášejí, jdou však ruku v ruce i nová rizika. Těmi jsou nejvíce ohrožení právě mladí uživatelé. Rychle se totiž naučí technologie ovládat, ale jsou obvykle neopatrní. Konference pomůže rodičům orientovat se v tomto problému a současně předá informace o tom, jak přispět k bezpečnějšímu, ale stále svobodnému pohybu dětí a teenagerů na internetu, jak střízlivěji přistupovat k digitálním technologiím a budovat si návyky digitální hygieny. Tento rok bude konference cílit především na mladší rodiče, kteří mají tendenci své děti seznamovat s tablety a mobily již od brzkého věku.

Pozváni jsou opět 4 hosté. Kdo to bude?

  • Karolína Presová, Replug Me
  • Jan Kršňák, Digiděti
  • Tomáš Hajzler, www.tomashajzler.com
  • Michaela Drahoňovská, Městečko Kybernetov

Moderovat bude opět šikovný student Gymnázia Staré Město u UH Jakub Hříbek.

Vstup na akci je zdarma, v září bude spuštěna registrace skrze registrační systém kina Hvězda.

 

Den Digivzdělávání

18. listopadu 2020, 8-17h, Jezuitská kolej – Felixův sál a Komorní sál, Kino Hvězda, Uherské Hradiště

Anotace:

Svět moderních digitálních technologií dostupný na jednom místě. Jaké technologie mohou využívat mateřské školy? A s jakými pracují studenti na průmyslovkách? Svět 3D tisku, ozobotů, arduina, možnost vyzkoušet a vidět vše na vlastní oči, trendy a nabídky výukových programů mediální gramotnosti v regionu pro školy a mnohem více. Dopolední program pro školy a školky, odpolední pro děti s rodiči a prarodiči, vše zdarma, s proškolenými lektory, v centru Uherského Hradiště.

Podrobnější program zveřejníme v průběhu měsíce září. Nyní budeme oslovovat také střední školy a další instituce, aby se prezentovaly se svým technickým zázemím.

 

Vstup na akci bude zdarma.

 

 

Festival bezpečného internetu 2020 

 

Už na podzim odstartuje série konferencí, vzdělávacích akcí a osvětových kampaní pod názvem Festival bezpečného internetu. Hlavním koordinátorem je stejně jako v minulých ročnících Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) spolu s dalšími partnery, jejichž kompletní seznam je k dispozici na webu festivalu. Většina událostí se uskuteční v říjnu, který je tradičně označován jako měsíc kybernetické bezpečnosti.

Cílem festivalu je přinášet návštěvníkům trendy a rady z oblasti kybernetické bezpečnosti, které mohou uplatnit v osobním i profesním životě. „Akce, které festival nabízí, jsou velmi pestré. Na své si přijdou IT pracovníci, právníci, ale i učitelé nebo rodiče,“ říká Petra Sobková z NÚKIB, která zodpovídá za rozvoj festivalu. Letošní festival zavítá například do Prahy, Karlových Varů, Olomouce nebo třeba Uherského Hradiště či Hradce Králové. Celkový seznam měst je k dispozici na webových stránkách.

Pro zájemce o témata, kteří se nemohou akcí zúčastnit osobně, bude spuštěna série webinářů, kterou organizují odborníci z Masarykovy univerzity. Kompletní výpis událostí, které k letošnímu festivalu patří, je od dnešního dne zveřejněn na webových stránkách www.fbifest.cz. Veškeré aktivity, které pod hlavičkou festivalu nabízíme, jsou pro návštěvníky bezplatné.

S letošním ročníkem festivalu spojily svou tvář i některé osobnosti české kulturní a sportovní scény, které přispějí k jeho propagaci. Ambasadorství bez nároku na honorář přijali Ewa Farna, Martina Sáblíková a Ladislav Špaček. „Vnímali jsme potřebu festival popularizovat, proto jsme velmi rádi, že se nám podařilo navázat tuto prospěšnou spolupráci,“ říká David Kudrna, který má na NÚKIB na starosti propagaci Festivalu. Propagovat festival pomůže bezplatně také množství komerčních partnerů, jejichž celkový výčet najdete na webových stránkách.

„Podobně jako v našich ostatních činnostech se i v oblasti osvěty snažíme maximálně spolupracovat s partnery ve veřejné i soukromé sféře, protože zajišťování kybernetické bezpečnosti se neobejde bez spolupráce a výměny informací. Všem našim partnerům bych proto touto cestou rád poděkoval,“ uzavírá Jiří Táborský, vedoucí oddělení komunikace NÚKIB.

Neváhejte a navštivte některou z akcí Festivalu bezpečného internetu, budeme se těšit se na vaši návštěvu!

 

Zdroj: www.nukib.cz

Aktualizace: 7/2020

 

© 2015 - Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště • Realizace web studio dat