Naše akce

<<4 / 2021>>
MoTuWeThFrSaSu
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10

U nás se furt něco děje

11

U nás se furt něco děje

12 13 14 15

Konference o rizicích on-line světa

16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
Zobrazit kalendář

Akce ze Slovácka

Další akce

Anketa

Jsme součástí sítě Informačních

center pro mládež ČR!

Upozornění

V rámci akcí, pořádaných Informačním centrem pro mládež, jsou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce na webových stránkách ICM a na účtech sociálních sítí ICM a v tiskovinách.

Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Mohlo by tě zajímat

Facebook

Hradišťská hledačka

Každý den, v každé roční období, za každého počasí, od 8.00 do 18.00 hod. Příjemná procházka spojená se zábavným poznáváním historie královského města Uherské Hradiště se zlatým pokladem na konci. Vytiskněte si nebo vyzvedněte v Íčku.

Partneři

Napište nám

8 + 2

Městská kina UH

Kino Hvězda jede ON-LINE!

 

Přehlídka Crème de la Crème: francouzské lahůdkové premiéry!


Máte rádi francouzské filmy? Lahodné a nejlépe „čerstvé“? Pak určitě navštivte on-line přehlídku nejsledovanějších francouzských filmů Crème de la Crème!

Po březnovém předkrmu, čeká milovníky filmu ve dnech 19. 4. – 25. 4. hlavní část přehlídky. Ta přinese tři horké premiéry: Stříbrným medvědem oceněnou komedii Delete History, drama Nicole Garcia o oživeném vášnivém poměru Milenci a svérázný horror Teddy. Kromě francouzských filmů nabídne on-line kino Hvězda Uherské Hradiště v novém týdnu osvědčeného Šarlatána, oceňované drama Seana Barkera The Florida Project nebo dokument ze světa módy Westwood: Punk, Icon, Activist.

Celý program najdete na webu www.mkuh.cz

Poprvé v Česku se díky Crème de la Crème objeví experimentální kus Lux Æterna s Béatrice Dalle a Charlotte Gainsbourg v hlavních rolích. Ve výběru nebude chybět úspěšná komedie Je mi fajn s.r.o. (se slovenskou herečkou Janou Bittnerovou), biografický snímek Obávaný o Jean-Luc Godardovi nebo drama z prostředí katolického nápravného zařízení pro závislé pod názvem Motlitba. 590. výročí upálení Johanky z Arku připomene klasická adaptace jejího příběhu Janička z Arku, i bláznivý, komediální muzikál Janička.

 

 

(Před)Výstava 100+1 rok skautingu v Uherském Hradišti


V sobotu 24. 4. zahájí expozici na budově kina Hvězda výstava s názvem (Před)Výstava 100+1 rok skautingu v Uherském Hradišti a bude zde k vidění do konce května.

Jedná se o jednu z akcí z oslav Sto let skautingu v Uherském Hradišti, kterou pořádá skautské středisko Psohlavci za finančního přispění města Uherské Hradiště. Na podzim je v plánu již klasická výstava, která bude na tuto (Před)Výstavu navazovat.

„Na této (před)výstavě můžete vidět nejen to, že skauti už jsou v Hradišti přes 100 let, ale také to, že po celé století drží při sobě a následují stále stejné hodnoty a myšlenky. Jsou jimi např. touha po poznání, vztah k přírodě, ke svému okolí i sobě samému,“ vysvětluje Jakub Grós ze střediska Psohlavci. Na fotografiích může pozorný divák poznat své přátele, (pra)rodiče, stejně jako významné uherskohradišťské osobnosti, mnohdy i světového významu. „Pokud nemáte skauting v krvi ani v rodině, nevadí, přijďte nahlédnout do světa, který zaujme každou dobrodružnou duši. Uvidíte, že skauti nejsou jen banda dětí ve stejnokrojích, ale především silné osobnosti motivované heslem: Buď připraven!“, láká Grós.
 

online_plakat23_web.jpg, 424x600, 59.83 KB
online_plakat24_web.jpg, 424x600, 49.79 KB

Jeden svět v Uherském Hradišti

Festival dokumentárního filmu Jeden svět letos proběhne většinově on-line. Koordinátoři JS v Uherském Hradišti ale doufají, že nezůstane jen u toho a diváci se budou moci setkat na opravdových projekcích doplněných o osobní účast zajímavých hostů. Pokud se uvolní restrikce k omezení šíření nákazy a lidé se budou moci shromažďovat alespoň venku, bude několik filmů promítnuto v  Letním kině Smetanovy sady. Ve dnech 27. – 29. 5. zde plánují  Městská kina Uherské Hradiště promítnout tři vybrané snímky letošního festivalu: Imad’s Childhood, CHADDR a Zákon lásky.

Kdo vypadává pouze z videokonferencí a kdo z běžného života? Jaké výzvy s sebou přinesl přechod do online prostředí a jaké je naše místo v nové realitě? Tím se bude zabývat dvacátý třetí ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který proběhne z důvodů současné pandemické situace od 10. května do 6. června online po celém Česku.
 

 

 

Aktualizováno: 4/2021

© 2015 - Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště • Realizace web studio dat