Naše akce

<<7 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit kalendář

Akce ze Slovácka

Další akce

Anketa

Jsme součástí sítě Informačních

center pro mládež ČR!

Upozornění

V rámci akcí, pořádaných Informačním centrem pro mládež, jsou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce na webových stránkách ICM a na účtech sociálních sítí ICM a v tiskovinách.

Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Mohlo by tě zajímat

Facebook

Hradišťská hledačka

Každý den, v každé roční období. Příjemná procházka spojená se zábavným poznáváním historie královského města Uherské Hradiště se zlatým pokladem na konci. Vytiskněte si nebo vyzvedněte v Íčku.

Partneři

Napište nám

4 + 4

Evropský den bez aut v Uherském Hradišti

Přijďte navštívit naše stanoviště v parku u Obchodní Akademie a projít stezku bosou nohou na nádvoří Jezuitské koleje!

22. září se v centru Uherského Hradiště bude slavit Evropský den bez aut. Informační centrum pro mládež nachystalo program na téma Nevidomí a jejich orientace v prostoru. Dopoledne je věnováno dětem z místních mateřských škol, od 12 do 13 h přivítáme i širší veřejnost.

Děti si vyzkouší hmatová leporela a knížky pro nevidomé děti, k dispozici bude i pro paní učitelky také kniha latinských veršů pro nevidomé, programem povede paní Hladíková, která seznámí děti se základními informacemi o nevidomých, jak se mohou v prostoru orientovat, jak mohou nevidomému na cestě pomoci a jak jsou pro nevidomého důležité další smysly, které používá.

K dispozici by měly být i brýlky simulující zbytky zraku, odvážnější mohou zkusit šátky na oči, s nimiž si mohou buď sami za pomocí slepecké hůlky projít krátkou stezku, poté mohou to samé zkusit se zdravým (vidícím) partnerem. Pro děti máme také nachystány předměty zašité v pytlíčcích, krabičky s vůněmi i zvukové pexeso, připravujeme i hmatovou stezku.

Paní Hladíková s sebou bude mít vodícího pejska a ukáže dětem práci s ním včetně jednoduchých povelů.

Na nádvoří Jezuitské koleje bude potom nachystaná mobilní stezka bosou nohou, kam můžete před nebo po skončení programu zajít a projít bosky po několika různých přírodních površích.

Tak se za námi zastavte, rádi vás uvidíme!

plakat_etm_N.jpg, 424x600, 47.37 KB
IMG_4449.JPG, 800x533, 84.05 KB
© 2015 - Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště • Realizace web studio dat