Naše akce

<<7 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit kalendář

Akce ze Slovácka

Další akce

Anketa

Jsme součástí sítě Informačních

center pro mládež ČR!

Upozornění

V rámci akcí, pořádaných Informačním centrem pro mládež, jsou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce na webových stránkách ICM a na účtech sociálních sítí ICM a v tiskovinách.

Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Mohlo by tě zajímat

Facebook

Hradišťská hledačka

Každý den, v každé roční období. Příjemná procházka spojená se zábavným poznáváním historie královského města Uherské Hradiště se zlatým pokladem na konci. Vytiskněte si nebo vyzvedněte v Íčku.

Partneři

Napište nám

8 + 5

Rozhovor s Šimonem Obdržálkem

Šimon, jedna ze dvou moderátorských hvězd pořadu Čekuj, se otevřel Íčku v neformálním rozhovoru!

Šimone, ty jsi teď uspěl v konkurzu na moderátora nového pořadu pro mládež, který v TVS poběží každé dva týdny. Už nějaké zkušenosti s moderováním máš?

Zatím jsem moderoval jen gymplácké Hrátky v klubu Mír, moderování jsem se ujal i se spolužákem. Zkušenost to není velká, ale byla první a myslím, že se docela povedla.

Přibliž nám, co to ty Hrátky jsou?

Studenti gymnázia, jak současní tak i minulí, se účastní večeru na Míru, kde hrají různé kapely a také probíhají exhibice a hry, aby se účastníci zabavili. Proti minulým letem, kdy akce byla jen o těch hudebních kapelách, jsme tomu dali novou fazónu, tedy jsme tam přidali ty moderátory, aby to někdo uváděl a korigoval. Na posledních hrátkách bylo pár stovek lidí a docela to chválili. Další hrátky budou teď 30. září opět na Míru a zase je budu moderovat.

Jak ses k tomu moderování vlastně dostal? Chodil jsi do dramaťáku anebo jsi dostal příležitost až na škole?

Do dramaťáku chodím teprve druhým rokem, předtím jsem spíše hrál na hudební nástroje a sportoval. Co se týká moderování toho nového pořadu, tak někdy na jaře přišel ředitel TVS k nám do společenskovědního semináře k pí. uč. Reichlové, což je jeho bývalá spolužačka, a povídal nám o tom pořadu s tím, že nám nabídl možnost se na něm podílet, protože vymyšleného neměli ještě vůbec nic, a že nám nechá naprosto volnou ruku. Pak skončil školní rok a až uprostřed prázdnin jsem se dozvěděl, že bude probíhat konkurz na moderátory, tak jsem se ze dne na den připravil, a ono to vyšlo.

Máš nějaký svůj vzor, co se moderování týká?

Rozhodně ne nikoho ze šoubyznysu, ale co se týká komunikačních schopností a dovedností, tak vzhlížím ke svému otci, protože ten dokáže vykomunikovat úplně všechno…

Co na tvůj úspěch říkali doma? Jsi z velké rodiny…

I když už jsem na konkurz šel, tak jsme k tomu přistupovali tak, že jde o nic, a že ať to dopadne jakkoliv, tak je to zkušenost a tak to má být. Mladší bráškové, před nimiž jsem se připravoval jakoby před diváky, tak ti byli celkem nadšení a říkali, že to dám J A mamka kývla hlavou, že je to fajn, takže podporu jsem rozhodně měl.

Čeká tě poslední ročník gymnázia, co máš v plánu dál?

Tři roky jsem byl rozhodnutý, že chci jít na psychologii, ale došlo mi, že se svým charakterem a temperamentem bych nebyl schopný jen ležet v knížkách a vstřebávat informace a pak naslouchat druhým, takže jsem se rozhodl, že chci dělat něco tvůrčího, akčního a s lidmi. Také mám pocit, že jsem se našel i v tom dramaťáku, a budu dělat talentovky na JAMU, obor herectví.

Co rád děláš ve volném čase?

Moc rád sportuju, i když už nehraju nic závodně, chodím do přírody, když si najdu chvíli, tak si i zahraju na hudební nástroj, což využívám i jako metodu zpracování emocí. Na střední škole jsem dost času trávil i s kamarády, ale protože mi teď začíná maturitní ročník a čekají mě zkoušky z francouzštiny i příprava na talentové zkoušky, tak vím, že bude důležitý časový harmonogram, abych to všechno zvládl a stihl a takovou tu svobodu, volnost a pozdní spánek budu muset omezit.

Nám nezbývá, než Šimonovi popřát spoustu úspěchů nejen v moderování, ale také u maturity a třeba ho budeme jednou vídat buď jako udatného pohádkového prince nebo třeba na prknech Slováckého divadla!

 

IMG_5492.JPG, 800x533, 42.08 KB

A jestli čekujete ČEKUJ, tak se vám hodí tento odkaz na všechny díly! Tak soutěžte, lajkujte, sdílejte a užívejte!

© 2015 - Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště • Realizace web studio dat