Naše akce

<<9 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
Zobrazit kalendář

Akce ze Slovácka

Další akce

Anketa

Jsme součástí sítě Informačních

center pro mládež ČR!

Upozornění

V rámci akcí, pořádaných Informačním centrem pro mládež, jsou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce na webových stránkách ICM a na účtech sociálních sítí ICM a v tiskovinách.

Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Mohlo by tě zajímat

Facebook

Hradišťská hledačka

Každý den, v každé roční období. Příjemná procházka spojená se zábavným poznáváním historie královského města Uherské Hradiště se zlatým pokladem na konci. Vytiskněte si nebo vyzvedněte v Íčku.

Partneři

Napište nám

8 + 2

U tetičky na dědině

Přijďte se podívat na výstavu fotografií z příměstských táborů "U tetičky na dědině"do kavárny Cafe 21 - výstava potrvá do 28.února

Příměstské tábory U TETIČKY NA DĚDINĚ

Bílé stavení, zelená podrovnávka, muškáty v oknech, velká vrata, hromada sena na voze, hnůj, kadibudka, slepice. Otevřené dveře, velká lavice na ní dvanáct dětí jako schodečky, prostřený stůl, stará kamna aj s troubou na vdolky, v ložnici duchny aj obrázek nad postelí, všude čisto a útulno…
Nedíváte se na pohádku, ani jste se nevrátili do minulého století. Jen jste nahlédli do chalupy Boršice v Parku Rochus v Uherském Hradišti, která se stala na 7 týdnů "domovem" pro děti příměstského tábora. K malebné chalupě neodmyslitelně patří chlívek pro kůzlata, hnojiště, vůz s nevymláceným žitem, ale i kadibudka se srdíčkem vyřezaným ve dveřích.


Druhý ročník příměstského tábora ve Skanzenu Rochus s názvem „U tetičky na dědině“ byl finančně podpořen ze Státního fondu životního prostředí a společně jej uspořádali: obecně prospěšná společnost Park Rochus, Dům dětí a mládeže Šikula, Region Slovácko a Informační centrum pro mládež v Uherském Hradišti.
Na tomto netradičním táboře se v sedmi turnusech vystřídala téměř stovka holek a kluků. Ačkoliv se o současné generaci dětí tvrdí, že se bez počítačů, herních konzolí, smartphonů a jiných moderních zařízení nedokážou zabavit a společně si hrát, po loňském ročníku už víme, že tomu tak úplně není. Stačí dát dětem čas a patřičný prostor a velmi rychle dokážou vyměnit zmiňované „hračky“ třeba za obyčejnou kupku sena. Děti se proháněly s trakařem mezi volně pobíhajícími husami, chodily na chůdách, hospodařily s tetičkami v kuchyni i na dvoře a s přizvanými řemeslníky se učily dovednostem starých mistrů i prosté ruční práci. Táborníci se zapojili do péče o zvířátka, přípravy svačinek, pozorovali a poznávali přírodu Rochusu a nahlédli i do života včel. Tetičky myslely také na zábavu pro kluky, ale nejen oni si mohli vyzkoušet vyplést plot, udělat cihlu z nepálené hlíny, vytvořit výrobek z keramické hlíny na novém hrnčířském kruhu, vyrobit polního strašáka, zkusit stlouct máslo, upéct chleba v nové peci, natisknout prostírání, ale i třeba uvařit marmeládu nebo udělat ruční papír. Pro děti byla připravena také spousta her nejen v přírodě a folklorní aktivity. A jako loni si mohly většinu svých výrobků odnést s sebou domů.

O tábory je každým rokem čím dál větší zájem a letos bylo všech sedm turnusů dokonce vyprodáno během neuvěřitelných tří hodin.
 

U tetičky na dědině 10.-28.2. Cafe21.jpg, 424x600, 63.48 KB
© 2015 - Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště • Realizace web studio dat