Naše akce

<<9 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
Zobrazit kalendář

Akce ze Slovácka

Další akce

Anketa

Jsme součástí sítě Informačních

center pro mládež ČR!

Upozornění

V rámci akcí, pořádaných Informačním centrem pro mládež, jsou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce na webových stránkách ICM a na účtech sociálních sítí ICM a v tiskovinách.

Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Mohlo by tě zajímat

Facebook

Hradišťská hledačka

Každý den, v každé roční období. Příjemná procházka spojená se zábavným poznáváním historie královského města Uherské Hradiště se zlatým pokladem na konci. Vytiskněte si nebo vyzvedněte v Íčku.

Partneři

Napište nám

7 + 3

Výzva hradišťským kavárnám

Chraňme přírodu - první krůček.

Jsme mladí lidé, veskrze studenti, kterým záleží na stavu našeho životního prostředí. Zároveň rádi navštěvujeme Vaši kavárnu, neboť nám vyhovuje Vaše nabídka, příjemné prostředí a milá obsluha. Rádi bychom Vás tímto přiměli k okamžitému zastavení používání jednorázových brček a jiných plastových výrobků, které nejsou během konzumace bezprostředně potřeba, a zároveň existuje jejich plnohodnotná náhrada.

Vycházíme ze všeobecně známých a dostupných informací o problémech s plastovými odpady, které se v přírodě rozkládají velmi dlouho a naopak se rozpadají až na mikroplasty, které jednak ohrožují živočichy, kteří si je pletou s potravou, zároveň se dostávají do lidského těla skrze vodu, kterou pijeme, jsou v půdě, která nám dává obživu, a drobné částice se také pohybují vzduchem, který dýcháme. Kromě toho je plast vyráběn z ropy, je to proces náročný technologicky, a je zbytečné tuto surovinu takto zneužívat.

Tuto výzvu bereme velmi vážně, neboť již byla používáním jednorázových plastových výrobků příroda velmi zasažena, a zároveň víme, že se dá velmi dobře fungovat i bez plastu. Příkladem dobré praxe budiž třeba komunitní kavárna Cafe 21, která plastová brčka přestala používat, a místo nich nabízí za poplatek 5 Kč biodegradabilní variantu z kukuřičného škrobu.

Děkujeme, že Vám stav našeho životního prostředí není lhostejný a že chcete dělat věci spolu s námi jinak!

 

 

Výzvu pro hradišťské kavárny si můžete vyzvednout u nás, v Informačním centru pro mládež UH, nebo stáhnouot ZDE:

Výzva (.docx, 13.62 KB)
Klikni na obrázek, 403x500, 74.20 KBKlikni na obrázek

Zpracovala: Ing. Jaroslava Krmel Vacková 10/2018

Aktualizovala: Ing. Ivana Malůšová 11/2018

© 2015 - Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště • Realizace web studio dat